Buk +48 61 819 88 30

broadcast

Unit Stern Weber

Unit stomatologiczny firmy Stern Weber to wysokiej klasy sprzęt łączący w sobie funkcjonalność i estetykę. Unit ten stwarza komfortowe warunki leczenia oraz aseptykę zabiegu dzięki ergonomicznemu projektowi i zaawansowanej technologii. Posiada wygodna, gładka i miękka tapicerka dopasowana do budowy anatomicznej pacjenta, zapobiegająca przemieszczaniu się ciała, eliminująca zmęczenie pacjenta nawet podczas bardzo długich zabiegów.

Pantomogram Hyperion X7 CEPH / 3DTS

Pantomograf cyfrowy to nowoczesne i bezpieczne urządzenie za pomocą którego wykonywane jest zdjęcie panoramiczne(pantomograficzne,pantomogram),cefalometryczne boczne,zdjęcie stawów skroniowo-żuchwowych.

Zdjęcie pantomograficzne wykorzystywane jest praktycznie we wszystkich dziedzinach stomatologii. Ułatwia ono znacznie postawienie odpowiedniej diagnozy. Trudno jest sobie wyobrazić w dobie dzisiejszej stomatologii leczenie ortodontyczne ,protetyczne czy implantologiczne bez pantomogramu. Obrazuje on zarówno zęby jak i otaczające je tkanki: kość, zatoki szczękowe, staw skroniowo-żuchwowy. Hyperion X7 to pantomograf wyposażony w opcję 3DTS pozwalającą na wykonywanie przekrojów poprzecznych przez wyrostek zębowy.Umożliwia więc wykonanie pomiarów pod planowaną implantację lub tez zabieg odsłonięcia zęba zatrzymanego- tak jak wykonuje się to za pośrednictwem tomografu CBCT. Hyperion X7 wraz z opcją 3DTS stanowi więc najlepsze rozwiązanie dla gabinetów w których poza klasycznym pantomogramem wykonuje się pomiary cefalometryczne oraz implantacje.

Lupy okularowe Heine

W Qualident Stomatologia wszyscy lekarze pracują w powiększeniu dzięki czemu mogą zapewnić jeszcze wyższą jakość wykonywanych usług. Niejednokrotnie pracując w lupach jesteśmy w stanie dostrzec rzeczy niewidoczne gołym okiem co bardzo pomaga w precyzji wykonywanych zabiegów. Nasze lupy charakteryzuje wierne odzwierciedlenie kolorów i duża głębia ostrości a także nowoczesna, zwarta konstrukcja. Zaawansowana i funkcjonalna budowa sprawia, że podczas pracy można łatwo spoglądać ponad częścią optyczną, jeśli potrzebny jest nie powiększony obraz (jest to bardzo istotne w stomatologii!). Lupy Heine są zabezpieczone przed kurzem i wodoodporne według norm IP65/IEC 60529 (2000) w celu zapewnienia łatwości czyszczenia i dezynfekcji.

Endmotor VDW Gold Recipoc

Lekarze w Qualident wykorzystują do leczenia endodontycznego (kanałowego)wielofunkcyjny mikrosilnik endodontyczny zintegrowany z endometrem usprawniający pracę. Dzięki niemu możemy dokładnie obliczyć długość kanału oraz skutecznie oczyscic (opracować)kanał korzeniowy. Jest to najbardziej zaawansowany endomotor na rynku umożliwiający pracę z dowolnym systemem instrumentów maszynowych.

Mikrosilnik chirurgiczny Surgic Pro NSK

Mikrosilnik chirurgiczny służy lekarzom Qalident do wykonywania profesjonalnych zabiegów chirurgicznych tj: wszczepianie implantów zębowych, usuwanie zatrzymanych zębów, zwłaszcza trudno położonych zębów mądrości itp.

Surgic Pro jest obecnie najnowszym z istniejących mikrosilników firmy NSK na rynku. Został rozwinięty i ulepszony poprzez obecność nowego optycznego mikrosilnika i nowym, całkowicie dokładnym automatycznym systemem kalibracji obrotów ATC.Surgic Pro zapewnia optymalny zasięg widoczności do zabiegów chirurgii jamy ustnej. Perfekcyjna kontrola szybkości i obrotów. Inteligentny, programowalny system bezpośrednio reaguje na komendy operującego to urządzenie.

Pentamix

Lekarze Qualident do wykonywania wycisków pod uzupełnienia protetyczne wykorzystują specjalnie dostosowaną do tego maszynę mieszającą. Po naciśnięciu jednego przycisku, Pentamix miesza i dozuje jednorodną, pozbawioną pęcherzyków powietrza masę, gwarantując wykonanie wycisku o wysokiej dokładności, a co za tym idzie, idealne dopasowanie ostatecznego uzupełnienia protetycznego.

Kamera wewnątrzustna C-U2 firmy Stern Weber

Dzięki kamerze wewnątrzustnej lekarze w Qualident mają możliwość oceny stanu zębów i dziąseł pacjenta z większą precyzją, niż przy wykorzystaniu standardowego lusterka stomatologicznego. Nowoczesna technologia CCD kamery gwarantuje optymalną ostrość obrazu i naturalne kolory. Pacjent widząc uzyskany obraz na monitorze jest w stanie lepiej zrozumieć istotę problemu zębowego oraz proponowane leczenie.

Myjka ultradźwiękowa

Qualident dba o komfort ale przede wszystkim o bezpieczeństwo swoich pacjentów. Dlatego też personel dokłada wszelkich starań, by procedury dezynfekcji i sterylizacji zawsze przestrzegane byłby bardzo rygorystycznie. W tym celu poza tradycyjnym myciem narzędzi odbywa się także mycie w Elmasonic- myjce ultradźwiękowej. Jest to solidna myjka przeznaczona do efektywnego czyszczenia niewielkich przedmiotów szklanych, metalowych i wyprodukowanych z tworzywa sztucznego. Myjka gwarantująca dokładne działanie czyszczące oparte na systemie Sandwich-Schwing (tzn. czyszczenie ultradźwiękiem aż po najdalsze brzegi wanny). Częstotliwość ultradźwiękowa 37 kHz. Wykonana z nierdzewnej stali szlachetnej. Łatwa w pielęgnacji i czyszczeniu.

Autoklaw

Mając na uwadze Państwa bezpieczeństwo narzędzie poddawane są procesowi sterylizacji w wysokiej klasy urządzeniu. Vacuklav 23 B+ to sterylizator parowy klasy B PRO i należy do grupy urządzeń „stand-alone”.. Praca autoklawu Vacuklav 23 B+ w nowoczesnym systemie obiegu wody jednokrotnego chroni zarówno instrumenty, jak i autoklaw.