Buk +48 61 819 88 30

broadcast

Ortodoncja


Ortodoncja jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych.

Leczenie ortodontyczne polega na przesuwaniu zębów(czasem kości szczęki czy żuchwy) w celu poprawy ich wyglądu, funkcjonalności i długowieczności. Nie ma ograniczeń wiekowych .Leczymy pacjentów w każdym wieku, od najmniejszych po osoby dorosłe i starsze. Wymogiem do zastosowania leczenia ortodontycznego jest posiadanie zdrowych zębów.

Leczenie ortodontyczne składa się z dwóch faz. Pierwsza to okres leczenia czynnego, kiedy pacjent nosi aparat i zgłasza się do gabinetu na wizyty kontrolne co 4,5 tygodni, w przypadku aparatu wyjmowanego 6-8 tygodni) Druga faza to leczenie retencyjne(stabilizujące)kiedy pacjent przychodzi na wizyty co 6 miesięcy. Czas leczenia czynnego zależy od stopnia nasilenia wady zgryzu i wynosi ok 2 lat. Okres leczenia retencyjnego jest zależny od nasilenia wady,czasu trwania leczenia, wieku pacjenta wynosi zazwyczaj ok 2 lat, u niektórych pacjentów retencję należy nosić do końca życia.

Pierwszą konsultację ortodontyczną zaleca się w okresie uzębienia mlecznego między 3 a 6 rokiem życia. Jeśli na tym etapie rozwoju zgryzu nie ma wskazań do leczenia, kolejne spotkanie z ortodontą należy zaplanować na okres między 7 a 9 rokiem życia,tj w pierwszym etapie wymiany uzębienia.

Przebieg leczenia ortodontycznego w Qualident

01 Konsultacja ortodontyczna, wizyta podczas której wykonywane jest wnikliwe badanie pacjenta oraz zbierany wywiad

02 Diagnostyka ortodontyczna, wizyta, na której pobierane są wyciski pod modele diagnostyczne, wykonywane fotografie wewnątrz i zewnątrzustne oraz zdjęcia rentgenowskie (panoramiczne oraz cefalometryczne boczne-możliwość wykonania na miejscu!)

03 Omówienie planu leczenia

04 Założenie aparatu bądź oddanie aparatu wyjmowanego(ruchomego)

05 Wizyty kontrolne (leczenie czynne) – bardzo ważna jest ich SYSTEMATYCZNOŚĆ

06 Zdjęcie aparatu, wizyta na której wykonuje się oczyszczanie zębów oraz przykleja drut retencyjny (bądź pobiera wyciski pod aparat retencyjny wyjmowany)

07 Leczenie retencyjne(stabilizujące)-wizyty kontralne co 6 miesięcy


W ofercie Qualident zjadziecie Państwo: aparaty wyjmowane (ruchome), aparaty stałe: metalowe, metalowe samoligaturujące, estetyczne szafirowe, estetyczne porcelanowe, estetyczne porcelanowe samoligaturujące